Střelecký kurz pro příslušníky AZ Level 2

Studené lednové dny nám přinesly pokračování střeleckého kurzu pro příslušníky aktivních záloh, který přichystal team instruktorů OBOS.cz. I přes mínusové teploty a téměř 30 cm čerstvě napadaného sněhu se všichni účastníci s optimistickým výrazem ve tváři dostavili. Zbývalo už jen odklidit sníh ze stavu, navěsit střelecké terče O.T.T. a kurz mohl v 9:00 začít.

Střelecká poloha v leže- přechod na záložní zbraň.
Střelecká poloha v leže – přechod na záložní zbraň.

Začátek kurzu byl i s přihlédnutím na částečnou obměnu frekventantů věnován opakování technik probraných v první fázi kurzu, která proběhla během léta předešlého roku. Po opakování, které odhalilo nedostatky některých jednotlivců v zažití střeleckých technik dle současných střeleckých standardů AČR. Tento fakt jen odráží skutečnost, že i přes nasazení příslušníků Aktivních Záloh AČR se jen ztěžka k jednotkám spadajícím pod krajská vojenská velitelství dostávají moderní trendy střelecké přípravy jednotlivce.

Po zopakování základních technik se účastníci pustili do nové látky, která se zabývala přechodem z hlavní na záložní zbraň a kontrolou bojiště. První z okruhů byl rozebrán až do morku kosti a byly probrány různé techniky přechodu na krátkou zbraň za použití různých popruhů na zbrani. Veškeré techniky vždy instruktor předvedl ve třech základních střeleckých pozicích (stoj, klek, leh) a frekventanti si je po suchém nácviku pokaždé naostro odstříleli.

Vyhodnocení kurzu
Vyhodnocení kurzu

Posledním tématickým okruhem byla kontrola bojiště v rozsahu 360 stupňů. Tuto techniku po nacvičení měli všichni  možnost vyzkoušet společně se střelbou na dva cíle, což dle zpětné vazby při konečném vyhodnocení byla pro většinu střílejících nová a vítaná zkušenost.

Závěrem nutno dodat že se všichni zúčastnění již těší na další pokračování, které dle slov instruktora OBOS.cz Jaroslava Macoška proběhne začátkem léta.

Diskuze

Nákupní košík
Přejít nahoru